KONST / Litografier / Färglitografier 7197027
*
nr 719 7027
Roland Svensson
(1910-2003), Sverige
Färglitografier, 3 st, Roland Svensson (1910-2003)
Kondition: 1 oramad
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk målare, grafiker och författare.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 oktober 2011
kl 19:02:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/10 11:44:33
1
500 kr
5/10 22:46:27
1
Vinnande bud
9/10 11:29:44
2
500 kr
9/10 11:29:56
2
600 kr
- Konstnär/Designer
Roland Svensson
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk målare, grafiker och författare.
Läs mer om Roland Svensson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier litografier roland svensson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:57
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:56
*
Roland Svensson
Kondition: 1 oramad
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk målare, grafiker och författare.
Läs mer om Roland Svensson
nr 719 7027
Roland Svensson
(1910-2003), Sverige
Färglitografier, 3 st, Roland Svensson (1910-2003)
Kondition: 1 oramad
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk målare, grafiker och författare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 oktober 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/10 11:44:33 | 1 | 500 kr |
5/10 22:46:27 | 1 | Vinnande bud |
9/10 11:29:44 | 2 | 500 kr |
9/10 11:29:56 | 2 | 600 kr |
- Konstnär/Designer
Roland Svensson
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk mÃ¥lare, grafiker och författare.Läs mer om Roland Svensson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier litografier roland svensson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:57 -
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:56